TAZE105K050CBSB0H00
Mfr.Part #
TAZE105K050CBSB0H00
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
E
Datasheet
Download
1 (Unlimited)
Package / Case :
E
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Rated DC :
50V
Leakage Current :
0.001mA
Pbfree Code :
No
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packaging :
Bulk
Ripple Current :
50mA
ESR :
6000 mΩ
Size Code :
Width :
2.54mm
Tolerance :
10%
Length :
5.08mm
Tan Delta :
0.06
Weight :
65mg
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
1μF
Operating Temperature (Max) :
155°C