TAZD685M006CRSZ0700
Mfr.Part #
TAZD685M006CRSZ0700
Package / Case
D
Package / Case :
D
Pbfree Code :
yes
ESR :
4500 mΩ
Negative Tolerance :
20%
Voltage - Rated DC :
6V
Size Code :
Positive Tolerance :
20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ripple Current :
50mA
Tan Delta :
0.06
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance :
6.8μF
Weight :
45mg
Factory Lead Time :
8 Weeks
Width :
2.54mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6V
Operating Temperature (Max) :
155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Dielectric Material :
Tantalum
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Leakage Current :
0.001mA
Operating Temperature (Min) :
-55°C