TAZD475K015CWSZ0000
Mfr.Part #
TAZD475K015CWSZ0000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
D
Datasheet
Download
Tantalum Capacitors
Weight :
45mg
Voltage - Rated DC :
15V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Capacitance :
4.7μF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
10%
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.81mm
Packaging :
Tray
Depth :
2.54mm
Height :
1.27mm
Min Operating Temperature :
-55°C