TAZD475K010LRSZ0H00
Mfr.Part #
TAZD475K010LRSZ0H00
Package / Case
D
Tantalum Capacitors
Leakage Current :
0.001mA
Reach Compliance Code :
not_compliant
Width :
2.54mm
JESD-609 Code :
e0
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Dielectric Material :
Tantalum
ESR :
1500 mΩ
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
1 (Unlimited)
Positive Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
10V
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
45mg
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
4.7μF
Pbfree Code :
No
HTS Code :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Negative Tolerance :
10%
Ripple Current :
90mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
yes
ECCN Code :
EAR99
Length :
3.81mm