TAZD335K015CWSZ0900
Mfr.Part #
TAZD335K015CWSZ0900
Package / Case
D
Tantalum Capacitors
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Depth :
2.54mm
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Height :
1.27mm
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Tan Delta :
0.06
Voltage - Rated DC :
15V
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
3.3μF
Packing Method :
WAFFLE PACK
Tolerance :
10%
Dielectric Material :
Tantalum
Ripple Current :
50mA
JESD-609 Code :
e4
Package / Case :
D
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Leakage Current :
0.001mA
Size Code :
Length :
3.81mm