TAZD155M025CRSZ0800
Mfr.Part #
TAZD155M025CRSZ0800
Length :
3.81mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Terminal Shape :
J BEND
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
Width :
2.54mm
Ripple Current :
40mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
TANTALUM CAPACITOR
Polarity :
POLARIZED
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Reach Compliance Code :
not_compliant
Height :
1.27mm
Dielectric Material :
Tantalum
Capacitance :
1.5μF
JESD-609 Code :
e0
HTS Code :
Leakage Current :
0.001mA
Negative Tolerance :
20%
Operating Temperature (Max) :
155°C
ESR :
6500 mΩ
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Size Code :
Positive Tolerance :
20%