TAZD105K035LBSZ0800
Mfr.Part #
TAZD105K035LBSZ0800
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
D
Datasheet
Download
Length :
3.81mm
Dielectric Material :
Tantalum
Surface Mount
Reach Compliance Code :
not_compliant
Height :
1.27mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.2Ohm
Voltage - Rated DC :
35V
Tolerance :
10%
Capacitance :
1μF
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Leakage Current :
0.001mA
Published :
Ripple Current :
80mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
No
Tan Delta :
0.06
Package / Case :
D
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Depth :
2.54mm