TAZD105K035LBSZ0000
Mfr.Part #
TAZD105K035LBSZ0000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
D
Datasheet
Download
Ripple Current :
80mA
Leakage Current :
0.001mA
Height :
1.27mm
Dielectric Material :
Tantalum
1 (Unlimited)
Package / Case :
D
Packaging :
Bulk
Size Code :
Length :
3.81mm
JESD-609 Code :
e0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
yes
Max Operating Temperature :
125°C
Weight :
45mg
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitance :
1μF
Tolerance :
10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.2Ohm
Voltage - Rated DC :
35V
HTS Code :
Tan Delta :
0.06
Pbfree Code :
No
Reach Compliance Code :
not_compliant
Depth :
2.54mm