TAZD105K035CBSB0024
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAZD105K035CBSB0024
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
D
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Leakage Current :
0.001mA
Package / Case :
D
Size Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
35V
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Number of Terminations :
2
Capacitance :
1μF
ECCN Code :
EAR99
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.5Ohm
Ripple Current :
40mA
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Pbfree Code :
No
Tolerance :
10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Depth :
2.54mm
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e0
Weight :
45mg
Height :
1.27mm
Length :
3.81mm