TAZA684M015CRSZ0900
Mfr.Part #
TAZA684M015CRSZ0900
Tantalum Capacitors
Mounting Feature :
Surface Mount
ESR :
12000 mΩ
Negative Tolerance :
20%
HTS Code :
Dielectric Material :
Tantalum
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size Code :
Positive Tolerance :
20%
Width :
1.27mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
1.27mm
Operating Temperature (Max) :
155°C
Leakage Current :
0.001mA
1 (Unlimited)
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Rated (DC) Voltage (URdc) :
15V
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
2.54mm
Capacitance :
0.68µF
Ripple Current :
30mA
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Polarity :
POLARIZED
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - electroplated
Operating Temperature (Min) :
-55°C