TAZA474M020CBSZ0000
Mfr.Part #
TAZA474M020CBSZ0000
Package / Case
A
Tantalum Capacitors
Published :
Tan Delta :
0.08
JESD-609 Code :
e0
Package / Case :
A
Depth :
1.27mm
Tolerance :
20%
Capacitance :
470nF
Voltage - Rated DC :
20V
Weight :
16mg
Height :
1.27mm
Pbfree Code :
No
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Shape :
J BEND
Length :
2.54mm