TAZA334M025CWSZ0900
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAZA334M025CWSZ0900
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
A
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Length :
2.54mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15Ohm
Surface Mount :
yes
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
20%
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
1.27mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
25V
HTS Code :
Tan Delta :
0.06
Depth :
1.27mm
Number of Terminations :
2
Capacitance :
330nF
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
16mg
Size Code :
Package / Case :
A
Terminal Shape :
J BEND
Min Operating Temperature :
-55°C