TAZA225K004CRSZ0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAZA225K004CRSZ0000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
A
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
2.54mm
Capacitance :
2.2μF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
10%
Package / Case :
A
JESD-609 Code :
e0
HTS Code :
Tan Delta :
0.06
Weight :
16mg
Height :
1.27mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
4V
Number of Terminations :
2
Depth :
1.27mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
J BEND
Packing Method :
TR, 7 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
No
Min Operating Temperature :
-55°C