TAZA155K015CBSZ0900
Mfr.Part #
TAZA155K015CBSZ0900
Package / Case
A
Tantalum Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packaging :
Bulk
Width :
1.27mm
Published :
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e4
Size Code :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
2.54mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Capacitance :
1.5μF
Terminal Shape :
J BEND
Positive Tolerance :
10%
ESR :
15000 mΩ
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
15V
Package / Case :
A
Negative Tolerance :
10%