TAZA154K050LBSB0800
Mfr.Part #
TAZA154K050LBSB0800
Package / Case
Molded
Tantalum Capacitors
Terminal Shape :
J BEND
Tolerance :
10%
Ripple Current :
30mA
Leakage Current :
0.001mA
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Capacitance :
150nF
Packaging :
Bulk
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Max Operating Temperature :
125°C
Tan Delta :
0.06
Dielectric Material :
Tantalum
ECCN Code :
EAR99
Weight :
16mg
Size Code :
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12Ohm
JESD-609 Code :
e0
Polarity :
Polar
Dissipation Factor :
6 %
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
not_compliant
Height :
1.27mm
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
2.54mm
Pbfree Code :
No
Package / Case :
Molded
Depth :
1.27mm