TAZA105M010CBSZ0800
Mfr.Part #
TAZA105M010CBSZ0800
Package / Case
A
Tantalum Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.27mm
Length :
2.54mm
Terminal Shape :
J BEND
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm
Tolerance :
20%
Pbfree Code :
No
Capacitance :
1μF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
JESD-609 Code :
e0
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
10V
HTS Code :
Package / Case :
A
Height :
1.27mm