TAS336K015P1F-F
Mfr.Part #
TAS336K015P1F-F
Leakage Current :
0.003mA
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
33μF
Negative Tolerance :
10%
Diameter :
7.34mm
Length :
20.88mm
Tan Delta :
0.06
Positive Tolerance :
10%
Operating Temperature (Max) :
125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
15V
Datasheets
TAS336K015P1F-F
33μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.003mA Tape & Reel (TR)
TAS336K015P1F-F Overview
This capacitor has a leakage current of 0.003mA.Insulating oil has a tan delta of 0.06 when it goes through an electric dielectric test to determine its quality.
TAS336K015P1F-F Features
a leakage current of 0.003mA in this capacitor