TAJY685K050HNJ
Mfr.Part #
TAJY685K050HNJ
Package / Case
Radial
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2917
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
10%
Capacitance :
6.8μF