TAJY337K006ANJ
Mfr.Part #
TAJY337K006ANJ
Description
CAP TANT
Height :
2mm
Package / Case :
Capacitance :
330µF
Operating Temperature (Max) :
125°C
Length :
7.3mm
Width :
4.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Operating Temperature (Min) :
-55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Surface Mount :
yes
Positive Tolerance :
10%
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
J BEND
Polarity :
POLARIZED
Voltage - Rated DC :
6.3V
Factory Lead Time :
21 Weeks
Terminal Finish :
Gold (Au)
JESD-609 Code :
e4
ESR :
400 mΩ
Negative Tolerance :
10%
Pbfree Code :
yes
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Tan Delta :
0.12
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Leakage Current :
0.0208mA