TAJY107M010RNJ
Mfr.Part #
TAJY107M010RNJ
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 100UF 20% 10V 2917
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Weight :
670.01263mg
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Tan Delta :
0.06
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated DC :
10V
Series :
TAJ
Leakage Current :
10μA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, 7 INCH
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
J BEND
ECCN Code :
EAR99
Dissipation Factor :
6 %
Height :
2mm
Depth :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
Y
Capacitance :
100μF
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Polarity :
Polar
Length :
7.3mm