TAJW686K004RNJ
Mfr.Part #
TAJW686K004RNJ
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Description
CAP TANT 68UF 10% 4V 2312
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Length :
6mm
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Depth :
3.2mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Number of Pins :
Leakage Current :
2.7μA
Tan Delta :
0.06
Height :
1.5mm
Tolerance :
±10%
Dissipation Factor :
6 %
Published :
Dielectric Material :
Tantalum
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Voltage - Rated DC :
4V
Capacitance :
68µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C