TAJW476M004RNJ
Mfr.Part #
TAJW476M004RNJ
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Description
CAP TANT 47UF 20% 4V 2312
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Dissipation Factor :
6 %
Capacitance :
47μF
Leakage Current :
1.9μA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
W
Depth :
3.2mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
yes
Packing Method :
TR, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Height :
1.5mm
Tan Delta :
0.06
Voltage - Rated DC :
4V
EAR99
Dielectric Material :
Tantalum
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Length :
6mm