TAJW476K004RNJ
Mfr.Part #
TAJW476K004RNJ
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 47UF 10% 4V 2312
Height :
1.5mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance :
47μF
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
3.2mm
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Manufacturer Size Code :
W
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated DC :
4V
Dielectric Material :
Tantalum
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Number of Pins :
2
Dissipation Factor :
6 %
Radiation Hardening :
No
Leakage Current :
1.9μA
Length :
6mm
Number of Terminations :
2
Type :
Molded
REACH SVHC :
No SVHC
Terminal Shape :
J BEND
Series :
TAJ
Feature :
GENERAL PURPOSE
Polarity :
Polar
Tan Delta :
0.06
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Published :
Tolerance :
±10%
Lead Free :
Lead Free
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm