TAJW475K035HNJ
Mfr.Part #
TAJW475K035HNJ
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2312
Tantalum Capacitors
Tan Delta :
0.06
Operating Temperature (Max) :
125°C
Voltage - Rated DC :
35V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e0
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Negative Tolerance :
10%
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
HTS Code :
Leakage Current :
0.0017mA
Mounting Feature :
Capacitance :
4.7μF
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Positive Tolerance :
10%