TAJV107K025HNJV
Mfr.Part #
TAJV107K025HNJV
Description
CAP TANT 100UF 10% 25V 2924
Tantalum Capacitors
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Published :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
yes
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
6.1mm
Reference Standard :
CECC30801-005
Leakage Current :
0.025mA
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
25V
Polarity :
POLARIZED
Height :
3.8mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Case Code (Metric) :
ESR :
400 mΩ
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Tan Delta :
0.08
Length :
7.3mm
Capacitance :
100μF