TAJR335K010RNJ
Mfr.Part #
TAJR335K010RNJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 10V 0805
Dissipation Factor :
6 %
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm
1 (Unlimited)
Series :
TAJ
Dielectric Material :
Tantalum
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Manufacturer Size Code :
R
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Type :
Molded
Capacitance :
3.3μF
Weight :
5.499807mg
Pbfree Code :
yes
REACH SVHC :
No SVHC
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Mount :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Depth :
1.3mm
Polarity :
Polar
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Pitch :
850μm
Tan Delta :
0.06
Height :
1.2mm
Number of Pins :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C