TAJR334M050SNJ
Mfr.Part #
TAJR334M050SNJ
Description
CAP TANT
J BEND
Negative Tolerance :
20%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
50V
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Tan Delta :
0.04
Width :
1.3mm
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
330nF
Polarity :
POLARIZED
Length :
2.05mm
2
Packing Method :
TR, 13 INCH
Leakage Current :
0.0005mA
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Package / Case :
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Factory Lead Time :
21 Weeks
Positive Tolerance :
20%
ESR :
17000 mΩ
Height :
1.2mm