TAJR334M035RNJ
Mfr.Part #
TAJR334M035RNJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 0.33UF 20% 35V 0805
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
1.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17Ohm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Published :
Leakage Current :
500nA
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Length :
2.05mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Polarity :
Polar
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Capacitance :
0.33μF
Dissipation Factor :
4 %
Series :
TAJ
Voltage - Rated DC :
35V
Manufacturer Size Code :
R
HTS Code :
Weight :
5.499807mg
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
1.2mm