TAJR334M025RNJ
Mfr.Part #
TAJR334M025RNJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 0.33UF 20% 25V 0805
Height :
1.2mm
Mount :
yes
Series :
TAJ
Leakage Current :
500nA
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
21 Weeks
Feature :
GENERAL PURPOSE
Depth :
1.3mm
Weight :
5.499807mg
Capacitance :
0.33μF
Type :
Molded
Tolerance :
±20%
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Terminal Shape :
J BEND
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
JESD-609 Code :
e3
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17Ohm
Length :
2.05mm
Termination :
SMD/SMT
Polarity :
Polar
Case Code (Metric) :
HTS Code :
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Dissipation Factor :
4 %