TAJR334M020RNJ
Mfr.Part #
TAJR334M020RNJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 0.33UF 20% 20V 0805
Tantalum Capacitors
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Case Code (Imperial) :
Leakage Current :
500nA
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Depth :
1.3mm
HTS Code :
Capacitance :
0.33μF
Published :
Manufacturer Size Code :
R
Feature :
GENERAL PURPOSE
Polarity :
Polar
J BEND
Series :
TAJ
Length :
2.05mm
Dissipation Factor :
4 %
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25Ohm
Mount :
Surface Mount
Height :
1.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
5.499807mg
Voltage - Rated DC :
20V