TAJR334K035RNJ
Mfr.Part #
TAJR334K035RNJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 0.33UF 10% 35V 0805
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
R
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Tantalum
Dissipation Factor :
4 %
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Radiation Hardening :
No
Feature :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TAJ
Published :
Leakage Current :
500nA
Case Code (Imperial) :
Weight :
5.499807mg
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17Ohm
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
35V
2
REACH SVHC :
No SVHC
Capacitance :
0.33μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Molded
JESD-609 Code :
e3
Polarity :
Polar
Depth :
1.3mm
Number of Pins :
2
Height :
1.2mm