TAJR334K025RNJ
Mfr.Part #
TAJR334K025RNJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 0.33UF 10% 25V 0805
Tantalum Capacitors
Feature :
GENERAL PURPOSE
Depth :
1.3mm
No
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17Ohm
Capacitance :
0.33μF
Dielectric Material :
Tantalum
Number of Pins :
2
Series :
TAJ
Voltage - Rated DC :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Polarity :
Polar
Type :
Molded
Height :
1.2mm
Weight :
5.499807mg
yes
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Dissipation Factor :
4 %
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm