TAJR334K020RNJ
Mfr.Part #
TAJR334K020RNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 0.33UF 10% 20V 0805
1 (Unlimited)
Voltage :
20V
Dissipation Factor :
4 %
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
Tantalum
Voltage - Rated DC :
20V
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Weight :
5.499807mg
Terminal Shape :
J BEND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25Ohm
Pbfree Code :
yes
Height :
1.2mm
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Published :
Termination :
SMD/SMT
Manufacturer Size Code :
R
Polarity :
Polar
Tape and Reel (TR)
Series :
TAJ
Depth :
1.3mm
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Number of Pins :
2
Mount :
Leakage Current :
500nA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
REACH SVHC :
No SVHC
Capacitance :
0.33μF
Type :
Molded
Datasheets
TAJR334K020RNJ
Introducing Tantalum Capacitors KYOCERA AVX TAJR334K020RNJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:20V, Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:2, Package / Case:0805 (2012 Metric), Number of Pins:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, Type:Molded, TAJR334K020RNJ pinout, TAJR334K020RNJ datasheet PDF, TAJR334K020RNJ amp .Beyond Tantalum Capacitors KYOCERA AVX TAJR334K020RNJ ,we also offer 293D106X9016B2TE3, TAJR106M006RNJ, 293D106X0016B2TE3, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.