TAJR334K020HNJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAJR334K020HNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Surface Mount :
yes
Leakage Current :
500nA
Polarity :
POLARIZED
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
20V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
5.499807mg
JESD-609 Code :
e0
Tan Delta :
0.04
Length :
2.05mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
1.2mm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
20V
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
330nF
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
10%
Published :
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Depth :
1.3mm
Case Code (Imperial) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25Ohm
Dissipation Factor :
4 %
Width :
1.3mm