TAJR226M002RNJ
Mfr.Part #
TAJR226M002RNJ
Description
CAP TANT 22UF 20% 2.5V 0805
Dissipation Factor :
8 %
TAJ
HTS Code :
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.8Ohm
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
Polarity :
Polar
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ROHS3 Compliant
Length :
2.05mm
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Capacitance :
22µF
JESD-609 Code :
e3
Depth :
1.3mm
Height :
1.2mm
Voltage - Rated DC :
2.5V