TAJR226K004RNJ
Mfr.Part #
TAJR226K004RNJ
Description
CAP TANT 22UF 10% 4V 0805
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.8Ohm
No
Polarity :
Polar
Published :
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Lead Free
REACH SVHC :
No SVHC
Height :
1.2mm
Leakage Current :
900nA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
Tantalum
Type :
Molded
JESD-609 Code :
e3
GENERAL PURPOSE
Number of Pins :
Voltage - Rated DC :
4V
Capacitance :
22µF
Terminal Shape :
J BEND
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Case Code (Metric) :
Dissipation Factor :
8 %
Depth :
1.3mm