TAJR226K002RNJ
Mfr.Part #
TAJR226K002RNJ
Description
CAP TANT 22UF 10% 2.5V 0805
500nA
REACH SVHC :
No SVHC
Terminal Shape :
J BEND
Published :
Dielectric Material :
Tantalum
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Voltage - Rated DC :
2.5V
Tolerance :
±10%
Dissipation Factor :
8 %
Case Code (Imperial) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.8Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Molded
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Capacitance :
22µF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Number of Pins :
Depth :
1.3mm
Height :
1.2mm