TAJR225M020RNJ
Mfr.Part #
TAJR225M020RNJ
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 20V 0805
Capacitance :
2.2μF
Number of Terminations :
2
Tan Delta :
0.06
Dissipation Factor :
6 %
Tolerance :
±20%
Mount :
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height :
1.2mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
20V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Factory Lead Time :
21 Weeks
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Terminal Shape :
J BEND
Polarity :
Polar
Depth :
1.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
yes
Weight :
5.499807mg
Length :
2.05mm