TAJR225M016RNJ
Mfr.Part #
TAJR225M016RNJ
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 16V 0805
Stock
30
In Stock :
30
Height :
1.2mm
Published :
2009
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Depth :
1.3mm
Terminal Shape :
J BEND
Capacitance :
2.2μF
Case Code (Metric) :
2012
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
2.05mm
Polarity :
Polar
Dissipation Factor :
6 %
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
16V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.5Ohm
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm