TAJR225M010YNJ
Mfr.Part #
TAJR225M010YNJ
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 10V 0805
Capacitance :
2.2μF
Height :
1.2mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
J BEND
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
10V
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Weight :
5.499807mg
Depth :
1.3mm