TAJR225M010RNJ
Mfr.Part #
TAJR225M010RNJ
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 10V 0805
R
Terminal Shape :
J BEND
Capacitance :
2.2μF
Voltage - Rated DC :
10V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Number of Pins :
2
Tan Delta :
0.06
Polarity :
Polar
Height :
1.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Molded
REACH SVHC :
Unknown
Depth :
1.3mm
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Dissipation Factor :
6 %
Mount :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15Ohm