TAJR225M006RNJ
Mfr.Part #
TAJR225M006RNJ
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 6.3V 0805
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20Ohm
Dielectric Material :
Tantalum
Polarity :
Polar
Height :
1.2mm
Dissipation Factor :
6 %
Weight :
5.499807mg
Capacitance :
2.2μF
Depth :
1.3mm
yes
JESD-609 Code :
e3
No
Tan Delta :
0.06
Case Code (Imperial) :
Number of Pins :
2
Voltage - Rated DC :
6.3V
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Tolerance :
±20%