TAJR225M004RNJ
Mfr.Part #
TAJR225M004RNJ
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 4V 0805
Dissipation Factor :
6 %
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25Ohm
Tan Delta :
0.06
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
4V
Factory Lead Time :
21 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Depth :
1.3mm
Published :
Length :
2.05mm
Polarity :
Polar
Height :
1.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
2.2μF