TAJR225K020RNJ
Mfr.Part #
TAJR225K020RNJ
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 20V 0805
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
J BEND
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
REACH SVHC :
Unknown
Case Code (Metric) :
Number of Pins :
2
Depth :
1.3mm
Tolerance :
±10%
Dissipation Factor :
6 %
Capacitance :
2.2μF
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Number of Terminations :
2
Polarity :
Polar
Tan Delta :
0.06
Voltage - Rated DC :
20V