TAJR225K016ANJ
Mfr.Part #
TAJR225K016ANJ
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 16V 0805
Leakage Current :
500nA
0.06
HTS Code :
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.3mm
Depth :
1.3mm
Case Code (Imperial) :
Polarity :
POLARIZED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
2.2μF
Tolerance :
10%
JESD-609 Code :
e4
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
2.05mm
Voltage - Rated DC :
16V
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Gold (Au)
Terminal Shape :
J BEND
Packing Method :
TR, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Height :
1.2mm
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Dissipation Factor :
6 %
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
21 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.5Ohm