TAJR224M050SNJ
Mfr.Part #
TAJR224M050SNJ
Description
CAP TANT
Capacitance :
220nF
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Length :
2.05mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Height :
1.2mm
Package / Case :
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
HTS Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Number of Terminations :
2
Negative Tolerance :
20%
Positive Tolerance :
20%
Operating Temperature (Max) :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Leakage Current :
0.0005mA
ESR :
17000 mΩ
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
1.3mm