TAJR224M050RNJ
Mfr.Part #
TAJR224M050RNJ
Description
CAP TANT
2
Negative Tolerance :
20%
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Positive Tolerance :
20%
Pbfree Code :
yes
Length :
2.05mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Package / Case :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
220nF
JESD-609 Code :
e3
Width :
1.3mm
ESR :
17000 mΩ
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Tan Delta :
0.04
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Leakage Current :
0.0005mA
Height :
1.2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Operating Temperature (Max) :
125°C