TAJR224M035RNJ
Mfr.Part #
TAJR224M035RNJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 0.22UF 20% 35V 0805
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
21 Weeks
Manufacturer Size Code :
R
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
Type :
Molded
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
2.05mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Polarity :
Polar
Depth :
1.3mm
Terminal Shape :
J BEND
Feature :
GENERAL PURPOSE
Series :
TAJ
Dissipation Factor :
4 %
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
0.22µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Weight :
5.499807mg
Voltage - Rated DC :
35V
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
yes
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Mount :
Surface Mount
Leakage Current :
500nA
HTS Code :
Height :
1.2mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
21Ohm