TAJR224K050SNJ
Mfr.Part #
TAJR224K050SNJ
Description
CAP TANT
Tantalum Capacitors
Tan Delta :
0.04
Factory Lead Time :
21 Weeks
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Negative Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature (Max) :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Width :
1.3mm
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Height :
1.2mm
ESR :
17000 mΩ
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, 13 INCH
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Polarity :
POLARIZED
Length :
2.05mm
HTS Code :
Capacitance :
220nF
Leakage Current :
0.0005mA
Voltage - Rated DC :
50V
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Mounting Feature :
Surface Mount
Positive Tolerance :
10%