TAJR156M006RNJ
Mfr.Part #
TAJR156M006RNJ
Description
CAP TANT 15UF 20% 6.3V 0805
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Leakage Current :
900nA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.1Ohm
Tolerance :
±20%
Depth :
1.3mm
Voltage - Rated DC :
6.3V
Size / Dimension :
0.081Lx0.051W 2.05mmx1.30mm
HTS Code :
Height :
1.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dissipation Factor :
8 %
Lead Free
Polarity :
Polar
Capacitance :
15μF
Length :
2.05mm